The Witcher 3: Wild Hunt

96 / 100

2 kere puanlandı!

Oyun fiyatı: 60 TL

Yapımcı : CD PROJEKT RED

GRAFİK %99
YAPAY ZEKA %81
HİKAYE %100
OPTİMİZASYON %100
İŞLEYİŞ %100


OYUN AÇIKLAMASI

Witcher 3: Wild Hunt [a], CD Projekt tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2015 aksiyon rol yapma oyunudur. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin 2011'deki The Witcher 2: Kings Assassins'in devamı olan Witcher roman serilerine dayanıyor. Açık bir dünyada, üçüncü şahıs oyuncular Avcı olarak bilinen ve vahşi bir avdan kaçan koruyucu çocuğunu arayan bir canavar avcısı olan Geralt Rivia kahramanını kontrol eder: güçlerini kullan. Oyuncular, oyunun birçok tehlikesiyle silahlarla ve sihirlerle savaşır, oyuncu olmayan karakterlerle etkileşime girerek Geralt'ın becerilerini ve ekipmanlarını satın almak için tecrübe puanları ve altınları kazanmak için ana hikayeyi ve yan görevleri tamamlar. Ana hikayede, oyuncunun oyunda belirli noktalarda yaptığı seçimlerle belirlenen birçok son vardır.

Gelişme 2011 yılında başladı ve üç buçuk yıl sürdü. Ses kaydı iki buçuk yıl sürdü. Yazma, basitlikten kaçınmak, özgünlük elde etmek ve Sapkowski'nin romanlarını yansıtmak için kasıtlı bir girişimle, ahlaki belirsizlik gibi gerçekçi yönlerle aşılanmıştır. Avrupa, Polonya, Amsterdam ve İskandinavya ile birlikte temel ilham kaynağı olarak, oyunun açık dünyasının temelini oluşturuyordu. REDENGINE 3, geliştiricinin oyun dünyasından ödün vermeden karmaşık bir hikaye oluşturmasını sağladı. Müzik Marcin Przybyłowicz tarafından bestelendi ve Brandenburg Eyalet Orkestrası tarafından yapıldı.

Witcher 3: Wild Hunt, 19 Mayıs 2015'te Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında serbest bırakıldı. Oyun, oyun, anlatı, dünya tasarımı, savaş ve görsel övgü övgüyle söz edildi. Teknik meseleler nedeniyle yapılan eleştiriler çoğunlukla yamalıydı. Birçok Yılın Oyunu ödülü aldı ve tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri seçildi. Oyun ayrıca Mart 2016'ya kadar yaklaşık on milyon kopya gönderen ticari bir başarıydı. İki genişleme, Hearts of Stone, Blood and Wine da eleştirildi. Yılın Oyunları, Ağustos 2016'da temel oyunlar, açılımlar ve tüm indirilebilir içeriklerle yayınlandı.


OYNANIŞ
Witcher 3: Wild Hunt, üçüncü şahıs bakış açısına sahip aksiyon rol yapma oyunudur. Oyuncular, Witcher olarak bilinen bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia'yı kontrol ediyor. [1] Geralt yürür, koşar, yuvarlanır ve yıpranır ve (seriye ilk defa) atlar, tırmanır ve yüzer. [2] [3] Bomba, tatar yayı ve iki kılıç (bir çelik ve bir gümüş) dahil olmak üzere çeşitli silahları vardır. [4] Çelik kılıç öncelikle insanları öldürmek için kullanılırken, gümüş kılıç yaratıklara ve canavarlara karşı daha etkilidir. [5] Oyuncular kılıçlarını istedikleri zaman çıkarabilir, değiştirebilir ve kapatabilirler. İki yakın dövüş saldırısı modu vardır; hafif ataklar hızlı ama zayıf, ağır ataklar yavaş ve güçlüdür. [6] Oyuncular, düşman saldırılarını kılıçlarıyla engelleyebilir ve karşı koyabilirler. [4] Kılıçların dayanıklılığı sınırlıdır ve düzenli onarım gerektirir. [7] Fiziksel saldırılara ek olarak, Geralt'ın emrinde beş büyülü işareti var: Aard, Axii, Igni, Yrden ve Quen. [8] Aard, Geralt'ı telekinetik bir patlamanın açığa çıkmasını istedi, Axii düşmanları şaşırtıyor, Igni onları yakıyor, Yrden onları yavaşlatıyor ve Quen oyunculara geçici, koruyucu bir kalkan sunuyor. [9] İşaretler dayanıklılık kullanır ve süresiz kullanılamazlar. [10]

Oyuncular Geralt'ın sihir gücünü arttırmak için mutajenleri kullanabilirler. Zırh giymek sağlık kaybını azaltmaya yardımcı olsa da, düşmanlar tarafından saldırıya uğradıklarında sağlıklarını kaybediyorlar. Sağlık meditasyon veya yiyecek ve iksir gibi sarf malzemeleri ile sağlanabilir. [4] Oyuncular ayrıca, Geralt'ın oyunun bazı kısımlarında kısa mesafeleri ışınlayabilen evlatlık kızı Ciri'yi de kontrol edebilirler. [11] Duyarlı, gelişmiş yapay zeka (AI) ve dinamik ortamlara sahiptir. Gündüz-gece döngüsü, bir kurt adam dolunay gecesi boyunca güçlendiği için bazı canavarları (ve güçlerini) etkiler. Oyuncular, düşmanlarını öğrenebilir ve oyun içi bestiaryeyi okuyarak savaşa hazırlanabilirler. [13] Bir düşmanı öldürdüklerinde, kıymetli eşyalar için cesedini yağmalayabilirler. [13] Geralt'ın büyücü anlayışı, oyuncuların toplanabilecek veya atılabilecek eşyalar dahil, ilgilenilen nesneleri bulmalarını sağlar. [14] Öğeler, satın alma yükseltmeleriyle genişletilebilecek envanterde saklanır. [13] Oyuncular satıcılara [15] ürün satabilir veya iksir ve bomba yapmak için kullanabilirler. [16] [17] Topladıkları eşyalarla yeni silahlar ve zırhlar üretmek için demircileri ziyaret edebilirler. [18] Bir öğenin fiyatı ve işçiliğinin maliyeti, bir bölgenin yerel ekonomisine bağlıdır. [3] Oyun anlatıya odaklanır ve oyuncuların oyuncu olmayan karakterlere nasıl cevap vereceğini seçmelerini sağlayan bir diyalog tekerleğine sahiptir. Geralt, dünyanın durumunu değiştiren ve oyun içi karakterlerin hayatlarını etkileyen 36 olası sonla sonuçlanan kararlar almak zorundadır. [19] Bazı görevleri tamamlayarak oyunun kadın karakterlerinden bazıları ile romantik bir ilişki yaşayabilir. [20] Ana görevlere ek olarak, kitaplar oyunun dünyası hakkında daha fazla bilgi sunar. [13] Oyuncular bir kasabanın ilan tahtasını ziyaret ettikten sonra yan görevlere başlayabilirler. [13] Bu yan görevler arasında Witcher Sözleşmeleri (oyuncuların canavarları avlamasını gerektiren ayrıntılı görevler) [21] ve oyuncuları üst seviye silahlarla veya zırhlarla ödüllendiren Treasure Hunt görevleri yer almaktadır.
Oyuncular, görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanır. [3] Bir oyuncu yeterince tecrübe kazandığında, Geralt'ın seviyesi artar ve oyuncu yetenek puanları alır. [22] Bu noktalar dört yetenek ağacında kullanılabilir: dövüş, işaretler, simya ve genel. Savaş geliştirmeleri Geralt'ın saldırılarını arttırıyor ve yeni dövüş tekniklerinin kilidini açıyor; İşaret yükseltmeleri sihrini daha verimli kullanmasını sağlar ve simya yükseltmeleri işçiliği geliştirir. Genel güncellemeler, Geralt'ın canlılığını artırmadan tatar yayı hasarını arttırmaya kadar çeşitli işlevlere sahiptir. [10] Oyunun açık dünyası birkaç bölgeye ayrılmıştır. Geralt her bölgeyi yürüyerek ya da tekne gibi bir ulaşım aracıyla keşfedebilir. Roach, onun atı, istediğinde toplanabilir. [23] Oyuncular Roach'u sürerken kılıçlarıyla düşmanlarını öldürebilirler [24], ancak düşman varlığı atı korkutup Geralt'ı yenebilir. Haritada ilgi çekici yerler bulunabilir ve oyuncular bu bölgelerdeki mini görevleri tamamladıktan sonra tecrübe puanı alırlar. [25] Oyuncular ilave yetenek puanları için Power of Places'ı keşfedebilirler. [26] Diğer aktiviteler arasında at yarışı, boks ve kart oynamayı içerir; [27] [28] kart oynama teknisyeni daha sonra bağımsız bir oyuna genişletildi. [29]

TÜR

RYO


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Windows sistem


MİNİMUM

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Linux sistem


Linux sistem bilgisi bulunmamaktadır.

Mac sistem


Mac sistem bilgisi bulunmamaktadır.Oyuna Puan ve yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

OYUN YORUMLARI